Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez TwoB
    Zamieszczone przez patrykL
    ...oni w tym SAPie ocipieja od tych sprezyn... :lol:
    To niech w końcu zrobią oficjalną akcję naprawczą i zaproszą wszsytkich, których dotyczy problem i zrobią to z rozpędu.
    Tylko SAP odbija piłeczkę, że to nie ich problem a ASO nie chce płacić.
    Jak ogłoszą akcję to będą mieli niezłą kupkę złomu z tych sprężyn

    Dziś byłem na pomiarach - 36 cm . Serwis pisze do SAP czekamy na odpowiedź.
    Pozdrawiam GregorS

    Komentarz


    • W moim O2 Tour Litback z LPG zostały zamontowane na gwarancji sprężyny 1K0 511 115 BE - 1x biała, 2x żółta.

      Usłyszałem w serwisie że do O2 Tour Combi z LPG sa montowane sprężyny (1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta) mocniejsze niż do liftback-a.

      Z poprzednich postów wynika jednak że wszyscy dostają sprężyny z oznaczeniem 1x biała, 3x żółta.???

      Komentarz


      • bo takie powinni ci zamontować żebyś miał święty spokój... A jaka jest różnica w ładowności przecież kombi ma bagażnik tylko o 20 litrów wiekszy więc do obu aut powinni zakładać takie same. Z tego co śledzę ten wątek to wszyscy mieli zakładane 1x biała i 3 x żółta i takie nich ci założą.

        Komentarz


        • Niestety nie wymieniono mi sprężyn, tylko dołożyli sprężyny wspomagające prześwit jest ok i wynosi 390 mm, ale niestety twardo resoruje. Czy komuś z Was zamiast wymienić sprężyny dołożyli sprężyny wspomagające.

          Komentarz


          • a w którym aso dokonywałeś tej rzekomej wymiany...kto podjął taką decyzję SAP czy ASO...???

            Komentarz


            • Taką decyzję podjął SAP wspólne z ASO

              Komentarz


              • zobaczymy co mi odpiszą, wczoraj do nich wysłałem zapytanie ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi... ale dla mnie takie coś jest nie zrozumiałe ponieważ sprężyny wspomagające kosztują praktycznie tyle samo co normale a i założenie podobne. Najlepiej byłoby skierować sprawę do Turbo kamery to może wtedy by coś z tym zrobili.

                [ Dodano: Pon 28 Maj, 12 22:01 ]
                Zamieszczone przez fajny52
                Taką decyzję podjął SAP wspólne z ASO
                To które ASO było takie mądre...?

                Komentarz


                • DZiś napisałem przez formularz kontaktowy do SAP o moim prześwicie tylnim 365mm.Zobaczymy co odpiszą.W ASO byłem z miesiąc temu i otrzymałem standartowy plik odpowiedzi.

                  zobaczymy czy na pomorzu dodadzą czy wymienią sprężyny
                  pozdro

                  Turbo powinno pomóc
                  POPIERAM

                  Komentarz


                  • Dostałem dzisiaj z ASO informację że będę miał montowane nowe twardsze sprężyny oraz dodatkowo sprężyny wspomagające...
                    Oby tylko dało się na tym jakoś jeździć:>
                    Moja OII FL Combi

                    Komentarz


                    • A ja po zapytaniu do SAP dostałem informacje żebym skontaktował się z gwarantem, personel serwisu dokona stosownej diagnozy, więc nie wiem o co tu chodzi.

                      Komentarz


                      • Pewnie zrobią Ci pomiary...

                        Komentarz


                        • Pomiary już były wyszło 370 ale stwierdzili ze to przez LPG (rezerwa gazu i 1/2 benzyny)

                          Komentarz


                          • Ciekawe co Ci zdiagnozują i na jakie sprężyny wymienią.

                            Komentarz


                            • Niech dadza odmowe na pismie oraz podadza wytyczne fabrycznej normy, zmiekna wtedy. Odmowa ustna jest nie wiazaca, jesli skladasz reklamacje(zgloszenie serwisowe) na pismie
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Czy ktoś z Was wie dlaczego niektórym wymieniają sprężyny, a niektórym dokładają sprężyny wspomagające?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  Niech dadza odmowe na pismie oraz podadza wytyczne fabrycznej normy, zmiekna wtedy. Odmowa ustna jest nie wiazaca, jesli skladasz reklamacje(zgloszenie serwisowe) na pismie
                                  Czy serwis ma dać taką odpowiedź czy skoda?

                                  Komentarz


                                  • Sprezyny doklada ASO, pewnie ramach dobrej woli, ale bez autoryzacji SAP. Ja bym nie chcial, zeby mi wsadzili takie cos przykladowo


                                    Zamieszczone przez marcin1978
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    Niech dadza odmowe na pismie oraz podadza wytyczne fabrycznej normy, zmiekna wtedy. Odmowa ustna jest nie wiazaca, jesli skladasz reklamacje(zgloszenie serwisowe) na pismie
                                    Czy serwis ma dać taką odpowiedź czy skoda?
                                    Ja odstawiam i biore zlecenie serwisowe. Jak maja jakis problem, to biore kopie na ktorej pisza ze czegos nie moga/nie potrafia zrobic/TTTM. Do tej pory nie mialem ciezkich przypadkow.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Więc jak byłem na przeglądzie LPG poprosiłem o pomiar prześwitu, pan ładnie zaznaczył na zleceniu i myślałem ze jest ok.Pomiar wyszedł 370 ale już wtedy trafiłem na opór materii twierdząc ze to jest wina instalacji gazowej, pokazał mi pan też normę dla tego zawieszenia ale jak stwierdził jest to norma dla samochodów bez instalacji LPG a dla lpg nie ma. Poprosiłem o przesłanie reklamacji do skody czekałem 2 dni stwierdzili ze jest ok i nic nie będą robić. Więc za radom napisałem do SAP a oni odbijają z powrotem do dealera i tak sobie myślę że pomiary nie dotarły nawet do skody skoro dostałem odpowiedź wymijającą.

                                      Komentarz


                                      • Nie rozumiem dlaczego SAP raz decyduje aby wymienić innym razem odmawia.

                                        Dziś jade do ASO bo SAP mnie tam skierował.
                                        Poczekam kilka dni i zobaczymy jak się sprawy ułożą.

                                        Mam nadzieje że się obędzie bez TVN Turbo.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez fajny52
                                          Czy ktoś z Was wie dlaczego niektórym wymieniają sprężyny, a niektórym dokładają sprężyny wspomagające?
                                          To jest naprawdę dobre pytanie i powiem szczerze, że nie widzę sensu dokładania dodatkowych sprężyn co zwiększa ilość elementów, skoro można założyć jedne o innej charakterystyce...
                                          Potwierdza to dobrze to, co pisałem wcześniej bodajże na stronie 12-14 że SAP dogadał się z importerem MAD i wstawiają "wspomagacze" dedykowane... Może dlatego wstawiają "wspomagacze", że:
                                          1. SAP ma taniej, bo zamówił więcej od producenta/importera...
                                          2. "Wspomagacze" nie zmieniają charakterystyki (patrz twardości), tylko powodują tzw. "powrót" do charakterystyki wyjściowej (patrz: bez LPG i np. haka).
                                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez marcin1978
                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            Niech dadza odmowe na pismie oraz podadza wytyczne fabrycznej normy, zmiekna wtedy. Odmowa ustna jest nie wiazaca, jesli skladasz reklamacje(zgloszenie serwisowe) na pismie
                                            Czy serwis ma dać taką odpowiedź czy skoda?
                                            jedź do serwisu i powiedz żeby zrobili pomiary , jesli wyjdą tak jak poprzednia i powiedzą Ci że nie wyminią to powiedź że chcesz dostać uzasadnienie na piśmie od ASO takiej decyzji z podaniem normy ze specyfikacji technicznej dla twojego samochodu. Dla informacji norma wynosi 398mm +/- 10mm, czyli minimalna wysokość powinna być 388 a tyle nie masz więc twoje sprężyny kwalifikują się do bezdyskusyjnej wymiany. Ja tez pisałem do SAP ale jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jak dostane to napiszę, a ja napewno tego im nie podaruję....

                                            Pozdro

                                            [ Dodano: Wto 29 Maj, 12 16:03 ]
                                            Zamieszczone przez marcin1978
                                            Więc jak byłem na przeglądzie LPG poprosiłem o pomiar prześwitu, pan ładnie zaznaczył na zleceniu i myślałem ze jest ok.Pomiar wyszedł 370 ale już wtedy trafiłem na opór materii twierdząc ze to jest wina instalacji gazowej, pokazał mi pan też normę dla tego zawieszenia ale jak stwierdził jest to norma dla samochodów bez instalacji LPG a dla lpg nie ma. Poprosiłem o przesłanie reklamacji do skody czekałem 2 dni stwierdzili ze jest ok i nic nie będą robić. Więc za radom napisałem do SAP a oni odbijają z powrotem do dealera i tak sobie myślę że pomiary nie dotarły nawet do skody skoro dostałem odpowiedź wymijającą.
                                            marcin1978 w którym aso byłeś....w Sosnowcu...?? jesli tak to wcale się nie dziwię że cię wysyłają z kwitkiem. Ja miałem z tym serwisem doczynienia przez 4 długie lata jak miałem słuzbową skodę i powiem szczerze że jest to najgorszy serwis, o wszystko trzeba ich wypraszać wiem cos o tym obsługa podchodzi do Ciebie jak by Ci robili łaskę że wogóle coś im zgłaszasz ale jak trzeba cie skasować za robocizne to są pierwsi. I bez oficjalnego pisma sie nie obedzie bo inaczej bedą cię zlewać, a jak napiszesz to będą ci musieli odpowiedziec na pismie i bedziesz miał jakąś podkładkę wrazie czego. Dlatego tez nie kupiłem mojej octy w ich salonie chociaż jestem z sosnowca.

                                            [ Dodano: Wto 29 Maj, 12 16:09 ]
                                            A tak apropo to jak maja w swojej ofercie auta z LPG z pełną gwarancją producenta to niech ten samochód spełnia parametry techniczne tak jak powinien.I niech sie nie tłumaczą że tył siedzi przez gaz bo bez gazu także też siedzą i niech nie wciskają ludziom kitu.
                                            Nie dajcie sie zbywać ... bo zapłaciliscie nie po to kupę kasy za nowy samochód z gwarancją to niech płacą!

                                            Komentarz


                                            • ja juz po wymianie przed bylo ledwo 360 i sprezyny 1xżółta 2xbiała a teraz mam prawie 400 i 1xżółta i 3xbiała wymiana nie trwala nawet 30 minut ze sprawdzeniem ustawien swiatel przednich.
                                              Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                              Ostrzega Yanosik
                                              Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                              Komentarz


                                              • adamusek rozumiem iż SAP zalecił wymiane sprężyn tak?

                                                Ja dziś byłem w ASO i nawet nikt nie chciał mierzyć - my wiemy - padło stwierdzenie potem ksero ksiażki gwarancyjnej i zapewnienie ze skontaktuja sie z SAP i oni zadecydują.

                                                Dostałem też informacje iż sprężyny wymieniają w sedanach a w kombi dokładają wspomagacz.

                                                A post wyżej i kombi i sprężyny wymienione :?

                                                Komentarz


                                                • Może to zależy od pomiarów?
                                                  Im bardziej siedzi tył - to wymieniają a innym dokładają?
                                                  Pozdrawiam
                                                  Przemek

                                                  Komentarz


                                                  • Ciekawy jestem co mi odpowiedzą... Czekam z niecierpliwością

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X